Zpět

Litvínovští siláci dosáhli v Sedlčanech na medaile

Po nedávném mistrovství Čech družstev v silovém trojboji, konané v Rotavě, čekala na trojbojaře soutěž další. Tentokrát se jednalo o 1. Mistrovství Západních Čech mužů a žen v klasickém silovém trojboji, které se konalo v Sedlčanech dne 25.řijína.

Přestože se tentokrát nejednalo o soutěž družstev a mnozí naši závodníci soupeřili proti sobě ve stejných váhových kategoriích, neztratili týmového ducha, pomáhali si a hecovali navzájem. To vedlo k mnoha osobním rekordům litvínovského týmu a několika medailím. Jako první svou soutěž v barvách SKST Litvínov zahájil Lukáš Kopal, který startoval ve sloučené váhové kategorii do 59kg. Jeho doménou je fotbal, ale ukázal, že nemá sílu jen v nohách a na svých prvních závodech v trojboji, (kterému se věnuje i otec, který chtěl vyzkoušet zdatnost syna i v jiném sportu) nazvedal 245kg (dřep 90kg-benč 60kg-mrtvý tah 95kg), čímž si vybojoval svojí první zlatou medaili v silových disciplínách. Medailově se dařilo i dalším litvínovským závodníkům. 2. místo získal ve váhové kategorii do 74kg Tibor Šalát, kterému vyšlo oproti minulým závodům všech devět pokusů a navázal tím i na medailový úspěch, když v trojboji nazvedal 500kg (dřep 170kg-benč130kg-mrtvý tah200kg). Se svými svěřenci si zazávodil trenér Dušan Švarcbach ve váhové kategorii do 83kg, který trochu riskoval při svých pokusech a vložil do nich veškerou sílu. Ta ho dovedla ke 2. místu a vylepšení loňského maxima trojbojem 560kg (dřep207,5kg-benč 112,5kg-mrtvý tah 240kg). Ve stejné váhové kategorii se přestavil Lukáš Rozenkranz. Všechny platné pokusy mu stačili na šesté místo za trojboj 475 kg (dřep 160kg-benč 115kg-mrtvý tah 200kg), čímž si vytvořil 2. výkonnostní třídu, což bylo jeho hlavním cílem. Dalším litvínovským závodníkem v této kategorii byl Miroslav Buberle, který jakožto nováček, ještě trochu bojuje s technikou. Přesto zvládnul v trojboji pěkných 397,5kg (dřep 142,5kg-benč 102,5kg-mrtvý tah 152,5kg) a obsadil 7. místo. V nejobsazenější váhové kategorii do 93kg se představila pětice litvínovských závodníků. Po delší době Stanislav Kundrt, který sice trochu koketuje i se soutěžemi ve strongmanovi , ale bojovat v trojboji nezapomněl. Za 575kg v trojboji (dřep207,5kg-benč127,5kg-mrtvý tah 240 kg) se mu na krku houpala bronzová medaile. Dalším kdo nezískal medaili byl předseda oddílu Radim Kopal, který je zkušeným závodníkem, ale bohužel, tentokrát byla konkurence příliš velká. Zapsaných 535 kg (dřep190kg-benč140kg-mrtvý tah205kg) stačilo na šesté místo. Ani  Julius Čmerda medaili nezískal. Přestože nachlazení, se kterým stále bojoval, mu bralo sílu, ještě v sobě nějakou našel a nazvedal v trojboji pěkných 510kg (dřep 172,5kg-benč 125kg-mrtvýtah 212,5kg), což ho řadí na 8. místo. Kategorii uzavřeli méně zkušení závodníci Marek Longauer a Jakub Herman, kteří se časem musejí také srovnat s technikou a verdikty rozhodčích. Marek Longauer nazvedal v trojboji 460kg (dřep 170kg-benč 105kg-mrtvý tah 185kg) a končí na 11. místě. Hned za ním se umístil výkonem 445kg v trojboji (dřep 135kg-benč 117,5kg-mrtvý tah 192,5kg) Jakub Herman, pro kterého byla tato soutěž premiérou. Působení Litvínova v soutěži zakončil Tomáš Štrebl, který se představil ve váhové kategorii do 105kg a trojbojem 485kg (dřep 175kg-benč 120kg-mrtvý tah 190kg) končí na 6. místě. Tato soutěž byla nominací na republikové soutěže v klasickém silovém trojboji, kam se téměř všichni naši závodníci nominovali, což považuji za úspěch. A jsem spokojený za výkony, které mí svěřenci předvedli a těším se na další závody, řekl na závěr trenér Dušan Švarcbach.

vloženo: 23.11.2014 12:00 vložil: Petra