Zpět

Dva cenné kovy z mistrovství Evropy masters

 Česká republika byla pověřena pořadáním mistrovství Evropy masters v silovém trojboji, které se konalo od 11.7. do 16.7. v plzeňském Park hotelu. Tohoto závodu se nakonec zúčastnilo 160závodníku a závodnic z 19 států Evropy včetně toho pořadatelského, který poslal do bojů o medaile 20 českých reprezentantů. Do bojů o evropské medaile se zapojili i dva závodníci SKST Litvínov v podání jiřího Poutníka a Petra Zamazala.

 Jako první přišel na řadu Jiři P., který startoval 12.7. odpoledne v kategorii do 83kg masters 4 (nad 70let). Přesto, že jirka nebyl ve formě, kterou by si představoval, tak se mu nakonec podařilo za trojboj 375kg (dřep130kg - benč 90kg - mrtvý tah 155kg) získat stříbrnou medaili, což je mimochodem zatím jeho největší úspěch. Na podzim by se chtěl ještě zúčastnit mistrovství Světa masters, které se letost bude konat v Estonsku, tak doufejme, že se mu bude dařit i tam.

Následující den přišel na řadu Petr Z., pro kterého to byly jeho první mezinárodní závody. Petr startoval v kategorii do 120kg masters 3 (nad 60 let). Bohužel měl potíže hned v úvodní disciplíně dřepu, kde měl problémy s hloubkou při prvních dvou pokusech. Zbyl mu poslední záchranný pokus, aby se udržel v soutěži. Ten naštěstí zvládl bezchybně a pokračoval v soutěži. Poté přišel na řadu benchpress, kde byly obavy, do jaké míry bude Petra limitovat zranění ramene, které si způsobyl krátce před mistrovství a jestli se podaří zapsat alespoň základní pokus na 110kg. Petr pokus zvládnul a i přes zranění třetím pokusem zapsal 130kg. Velké naděje jsme naopak vkládaly do mrtvého tahu, kde se zdál petr dobře připraven a opravdu, posledním pokusem 230kg si petr vylepšil svůj osobní rekord o 5kg. Celkovým trojbojem 535kg (dřep 175kg - benchpress 130kg - mrtvý tah 230kg) nakonec získal bronzovou medaili, ke které přibyla ještě  kompletní sada malých medailí za jednotlivé disciplíny, včetně zlaté za mrtvý tah.

S výsledky Petra Zamazala a Jirky Poutníka jsem velmi spokojen, přivézt do Litvínova dvě medaile z mezinárodních závodů ze silového trojboje se ještě nikdy v historii litvínovského trojboje nepovedlo. Navíc Petr získal malou medaili za mrtvý tah, čimž se prakticky stal mistrem Evropy v této silové disciplíně. Dodal litvínovský trenér Dušan Švarcbach.

vloženo: 31.07.2016 14:55 vložil: Petra


Zpět