Zpět

Litvínovští závodníci v reprezentaci

 

Úspěchy, kterých náš oddíl dosáhl v jarní sezoně na národních soutěžích, byl výrazné zlepšení oproti loňsku. Nejvyššího úspěchu dosáhl Tibor Šalát, který získal titul mistra České republiky v benchpressu a Marcel Murárik, který získal titul mistra České republiky dorostu v silovém trojboji. Není proto divu, že tito dva závodníci dostali možnost reprezentovat Českou republiku na mistrovství Evropy a světa.

 

První kdo získával zkušenosti na mezinárodním poli byl Tibor Šalát, který se 12.srpna 2010 zůčastnil ME v benchpressu, které se konalo v Bratislavě. Horké počasí, které bylo spíše na koupání než na zvedání činek v uzavřené hale však závodníkům nezabránilo, aby zde zvadaly neuvěřitelné váhy. Organizace této soutěže se příliš nevydařila, což Tiborovi příliš nepřidalo a poslední pokus 152,5kg byl 2:1neplatný. Přesto mu předchozí pokus 142,5kg zajistil 6.místo v kat do 67,5kg.

3.září 2010 přišel na řadu Marcel, který se zúčastnil MS dorostu a juniorů v silovém trojboji konané v Plzni. Tohoto klání se zúčastnilo 319 závodníků a závodnic téměř z 30zemí. Stejně jako pro Tibora tak i pro Marcela byla tato soutěž především cenou zkušenosti ale cílem bylo také posunout hranici svých osobních rekordů. Přesto že se zpočátku Marcelovi příliš nedařilo, v poslední disciplíně si vše vynahradil a osobním rekordem 505kg (dřep 185+120+200) obsadil v kat.82,5kg 9.místo. Při vyhlášení dostali všichni účastníci závodu, účastnickou medaili což je hezká památka. Přesto že jim nevyšlo vše stoprocentně, těší se na další příležitost utkat se z evropskou, či světovou špičkou. Do té doby se našemu oddílu třeba podaří připravit další účastníky mezinárodních soutěží.

vloženo: 08.09.2010 12:46 vložil: Dušan Švarcbach


Zpět