Zpět

Mistrovství Republiky Masters v silovém trojboji

Páté místo Petra Zamazala

Trojbojařský oddíl Sporting Apis Praha se v tělocvičně základní školy v Praze Řepích chopil pořádání 21.Mistrovství republiky Masters (veteránů) v silovém trojboji. Zúčastnilo se jej 46 závodníků. Přihlížející byli svědky toho, že se sport dá dělat v každém věku. Kdyby závodilo stáří versus mládí, tak by se mládí pěkně červenalo. K vidění byly i pokusy přes 300kg. Rekordy zde padaly jeden za druhým. Oddíl SKST Litvínov měl své zastoupení v kategorii M2 do 105kg.  Byl jím Petr Zamazal, který chtěl v trojboji nazvedat 500kg. Tento záměr mu pro technické chyby v dřepu (které ho stály dva platné pokusy) nevyšel. V benči a mrtvém tahu se mu bodové manko dohnat nepovedlo a v trojboji zapsal 492,5kg (dřep 155kg, benč 137,5kg, mrtvý tah 200kg). Tímto výkonem obsadil 5.místo. Dřep ho sice zamrzel, ale celkově byl spokojen, i když nezískal cenný kov. Za to si ale vytvořil 4 osobní rekordy a od poslední soutěže vylepšil svůj trojboj o 60kg.

vloženo: 22.05.2013 18:53 vložil: Petra